Apel 2022

Drogie Koleżanki i Koledzy, Brydżystki i Brydżyści!
 
Jako wielki miłośnik brydża i czynny uczestnik imprez organizowanych przez nasze Stowarzyszenie, zwracam się do Was z gorącym apelem:
uczestniczcie w poniedziałkowych turniejach!
 
     Wszyscy wiemy, że pandemia pokrzyżowała nasze plany i zmusiła nas do zaniechania uprawiania naszego ukochanego sportu w dotychczasowej postaci. Zesłani do internetu, graliśmy tam trochę, ale przecież tamten brydż nie był w stanie w pełni zastąpić spotkań rozgrywanych "na żywo", obfitujących w często dramatyczne wydarzenia i jednocześnie integrujących nasze środowisko. Jesteśmy grupą znajomych i przyjaciół i nasze cotygodniowe spotkania miały także istotny walor towarzyski, łączący się ze zmaganiami sportowymi. Wydawało się, że wszyscy jesteśmy stęsknieni za tymi czasami, wolnymi od pandemii i związanych z nią rygorów, godzących także w nasze imprezy i że po jej odejściu, czy choćby odsunięciu i po przyjętych przez większość z nas szczepieniach, ochoczo i gremialnie powrócimy do turniejowej rywalizacji, tym bardziej, że gramy teraz w idealnych warunkach, w świetnie przygotowanym i wyposażonym klubie Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Niestety rzeczywistość daleka jest od tych wyobrażeń. W turniejach rozgrywanych w hotelu "Dębowiec", mimo także idealnych warunków, udział brało tak mało osób, że trzeba było tą działalność przerywać. Obecnie w klubie Spółdzielni frekwencja jest nieco wyższa, ale ciągle daleko odbiegająca od tej sprzed 2019 roku. A przecież gramy w brydża porównawczego i tylko odpowiednia ilość graczy może zapewnić w miarę  normalne, a nie wypaczone i przypadkowe wyniki.
    Dlatego apeluję do Was, będąc przekonany, że przecież nie porzuciliście swojego hobby: 
 
                   UCZESTNICZCIE W TURNIEJACH!
 
    Bądźmy razem w poniedziałki, jak przed laty. Pamiętajcie, że te turnieje to NASZE TURNIEJE, że nie powinniśmy stać z boku,  tylko w nich aktywnie uczestniczyć, bo gdy ta wspaniała inicjatywa umrze śmiercią naturalną, to przez wiele lat nie będzie nikogo, kto ją wskrzesi.
 
            Serdecznie Wszystkich pozdrawiam  
 
                              Jerzy Stworzewicz
  

Dane Stowarzysznia

Doliny Miętusiej 8/11
43-316 Bielsko - Biała
KRS: 0000102989
REGON 072314917
NIP: 5471898664

Numer konta

PKOBP Oddział 1 w Bielsku-Białej ul.11 Listopada 15, 43-300 Bielsko-Biała 08 1020 1390 0000 6802 0634 9247

Kontakt

Adrian Bakalarz
e-mail: bakadrian@interia.pl