Mistrzynie Świata z Bielska Białej

 

Eric Laurant (v-ce Prezydent WBF), Dominika Ocylok, Ewa Morawska, Magdalena
Kapała, Milena Gryzło, Maria Niklaus, Joanna Zalewska, Rafał Marks (npc), Jan
Kamras (Prezydent WBF)

W dniach 31.07-07.08 w Veldhoven (Niderlandy) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów w brydżu sportowym. W reprezentacji Polski juniorek jedną z par tworzyły uczennice VLO Bielsko-Biała reprezentujące barwy BSBS Olimpijczyk Bielsko-Biała, Magdalena Kapała i Milena Gryzło. Początek rywalizacji był dla biało-czerwonych trudny, mimo to pięciodniowe zmagania eliminacyjne juniorki zakończyły na piątym miejscu, kwalifikując się do ćwierćfinału. Tam ich rywalkami były Angielki, które jednak ani przez chwilę 56-rozdaniowego meczu nie stanowiły zagrożenia dla młodych Polek. W półfinale do gry przeciwko rozpędzonym Polkom stanęły jedne z faworytek - Norweżki. Ale i tutaj okazało się, że najwyższa forma naszej reprezentacji przyszła w najbardziej oczekiwanym momencie, czyli meczach decydujących o medalach. Norwegia została rozbita i pozostała jej walka o "brąz". Tymczasem nasze dziewczęta w decydującym starciu miały rywalizować z Francją. Ten pojedynek był już bardzo wyrównany, a prowadzenie kilkukrotnie przechodziło z jednej na drugą stronę. Ostatecznie Polska triumfowała 101:92. 

Biorąc pod uwagę wiek (16 i 17 lat) oraz niespełna dwuletni staż gry naszych dziewcząt, już sam fakt wywalczenia miejsca w reprezentacji u boku znacznie bardziej doświadczonych koleżanek - należałoby uznać za niesamowite osiągnięcie. Tym samym wywalczenie mistrzowskich tytułów przez Milenę i Magdę - urasta do rangi sukcesu wręcz nieprawdopodobnego! Fakt, że dziewczęta sprostały wyzwaniu tak od strony sportowej, jak i mentalnej, że świetnie wkomponowały się w doświadczony zespół, doskonale go uzupełniając i stanowiąc wsparcie dla starszych i już utytułowanych koleżanek - sprawia, że należą im się wielkie brawa i słowa uznania. 

Dziewczętom życzyć należy, by niderlandzkie "złoto" było początkiem ich wspaniałych brydżowych karier. A dla innych uczniów VLO i  zawodników naszego stowarzyszenia - by było to inspiracją do wytężonej, solidnej pracy, która prowadzić może na szczyty!

 

 

Dane Stowarzysznia

Doliny Miętusiej 8/11
43-316 Bielsko - Biała
KRS: 0000102989
REGON 072314917
NIP: 5471898664

Numer konta

PKOBP Oddział 1 w Bielsku-Białej ul.11 Listopada 15, 43-300 Bielsko-Biała 08 1020 1390 0000 6802 0634 9247

Kontakt

Adrian Bakalarz
e-mail: bakadrian@interia.pl